Hemen Ara

Whatsapp Destek

Obezite ve Metobolik Cerrahi Uzmanı - Op. Dr. Serkan Tüğen

Tip1 Diyabet ve Tip2 Diyabet Nedir?

Tip1 Diyabet ve Tip2 Diyabet Nedir?
Tip1 Diyabet ve Tip2 Diyabet Nedir?

Tip1 Diyabet Tip2 Diyabet İzmir


  Diyabet hastalığı birkaç çeşit olarak nitelendirilmektedir.En sık duyduğumuz. Tip 1 ve Tip 2 diyabettir.. Tip 1 diyabette pankreasda insülin üretimi yoktur. Tip 2 diyabette vücut insülin üretir ama bunu kullanamaz.

 

        Değişen yaşam şekli ve çevresel faktörler sonucu insanlar artık daha az hareket ediyor ve dengesiz besleniyor. Aynı zamanda gıda sektöründeki değişimlerle doğal gıda ürünlerinin giderek azalması da sağlıksız insanı ve toplumu oluşturuyor. Doğal olmayan gıdalarla ince bağırsaktan salgılanması gereken (şişmanlık ile şeker hastalığının oluşmasını engellemede önemli rol oynayan) hormonlar salgılanamıyor. Ortaya çıkan şişmanlık şeker hastalığını, şeker hastalığı da şişmanlığı artırıyor. Kontrol edilmemiş şeker hastalığı her geçen an bir organınıza zarar veriyor olabilir. Gözünüz, böbreğiniz, karaciğeriniz, beyniniz, kalbiniz ve aklınıza gelebilecek tüm organlar bu hastalıktan dolayı belki de geri dönüşü olmayacak biçimde hasar görüyor olabilir. Bu nedenle uygunluğu olan hastalarımıza tedavide cerrahiyi öneriyoruz.

      Günümüzde artık rafine edilmiş işlenmiş gıdalar tüketilmekte. Bu gıdalar ince bağırsağın orta kısmına geldiklerinde sindirilmiş oluyorlar.. Geriye sadece besin içeriği azalmış posa kalıyor. Son kısma gelen posa besin içeriği azalmış olduğu için ; insülin hormonu salgılanması azalır. İnce bağırsağın ilk kısımlarında insülin direnç hormonları; son kısımşlarda ise insülin duyarlılık hormonları salgılanır.

   İşte bu noktada biz tip2 diyabetin operasyonunda ince bağırsağın başlangıç ve son kısımlarının yerlerini değiştiriyoruz.

   

   İŞTE BU SAYEDE BESİNLER DOĞRU YERDE İNSÜLİN ÜRETİMİNİ YAPAN HORMNAL SİSTEM İLE BULUŞTUĞUNDA TİP2 DİYABETİN SEBEBİ OLAN DURUM ORTADAN KALKACAKTIR.

Sosyal Ağlarda Paylaş